demo

slider1 slider2 slider7a slider5 slider3 slider6a slider4a
preload image preload image

Profesjonalizm i doświadczenie

ponad 1 000 klientów i 20 tysięcy pojazdów obsługiwanych od 10 lat - najstabilniejsza współpraca na rynku

Najkorzystniejsza relacja funkcjonalności do ceny

zaawansowane urządzenia monitorujące GPS i rozbudowane oprogramowanie w konkurencyjnej cenie.

Zaawansowane funkcjonalności

szeroka gama opcji podglądu zdarzeń oraz generowania raportów, w tym raportów definiowanych przez klienta.

Wysoka szybkość i stabilność działania

stabilna, lokalna aplikacja minimalizująca konieczność komunikacji z serwerem danych.

Niskie koszty komunikacji GPRS i roamingu

zastosowanie inteligentnego algorytmu przesyłania danych z urządzeń monitorujących GPS w pojazdach.

Elastyczność współpracy

dostępność wielu opcji abonamentu i długości umowy oraz możliwość skorzystania z opcji przedpłaconej.

Bezpieczeństwo danych

zastosowanie najnowszych rozwiązań bezpieczeństwa systemu i transmisji danych między aplikacją a serwerem.

archiwum - Bukareszt, 27 listopada 2008 r.

SAS Group, który od szeregu lat zdobywa wiodącą pozycję na rynku monitoringu GPS i zarządzania flotą już od 2005 roku zapewnia monitoring rzeczywistego zużycia paliwa za pomocą profesjonalnych lokalizatorów GPS dostarczających danych do centralnego oprogramowania flotowego. Podstawowym narzędziem kontroli zużycia paliwa od chwili wprowadzenia przez SAS Group systemów monitoringu pojazdów było zastosowanie zaawansowanych algorytmów naliczania normatywnego zużycia paliwa (z podziałem na trasę i jazdę miejską) i porównania tych danych z przebiegiem pojazdu odczytywanym przez lokalizator GPS oraz danych o tankowaniach importowanych z aplikacji kart paliwowych. Obecnie, dzięki coraz większemu rozpowszechnieniu systemów CAN/ FMS w pojazdach, możliwe jest także uzyskanie obiektywnych danych o faktycznym zużyciu paliwa bezpośrednio ze sterownika silnika pojazdu.

Obecna sytuacja gospodarcza, rosnące ceny paliw oraz koszty eksploatacji pojazdów wymagają zastosowania nadzwyczajnych środków w celu maksymalizacji efektywności floty. Monitoring GPS pojazdów oferowany przez SAS Group zapewnia szefowi floty szereg oszczędności, szczególnie w zakresie zmniejszenia strat paliwa, optymalizacji tras i ograniczenia nieautoryzowanych postojów. Zarządzanie flotą to także nieocenione rozwiązanie dla szefów sprzedaży i logistyki, którzy dzięki lokalizacji GPS pojazdów uzyskują znakomite narzędzie weryfikacji realizacji zadań zlecanych pracownikom (np. weryfikacja wizyt u klientów). Dotychczasowe doświadczenia SAS Group pokazują, że lokalizacja GPS może prowadzić nawet do 20% oszczędności paliwa a równocześnie dawać nawet 30% zwiększenie efektywności wykorzystania pojazdów (liczba niezbędnych pojazdów i pracowników w relacji do wykonywanych zadań). Dla firm, które posiadają lub wykorzystują w leasingu duże floty pojazdów każdy pojazd, który nieproduktywnie stoi na placu lub nie wykonuje zleceń od klientów to niepotrzebne obciążenie.
Od czasu uruchomienia przez SAS Group nowych usług monitoringu GPS powiązanego z kontrolą rzeczywistego zużycia paliwa okazało się, że paliwo najczęściej ‚ginie’ we wczesnych godzinach rannych i nieco rzadziej pod wieczór gdy kierowcy kończą pracę. Ciekawe jest również to, że typowo ginie około 7-12% pojemności baku co wynika zapewne z przeświadczenia kierowców, że takie ubytki nie wzbudzą większego zainteresowania.

Warto również dodać, że opisane powyżej rozwiązania występują w abonamencie „Zarządzanie Flotą Plus” wraz z pełnym spektrum innych przydatnych raportów dla kierowników flot i menedżerów sprzedaży. Decydenci otrzymują bieżący podgląd wszelkich anomalii, kiedy tylko potrzebują oraz z dowolnego miejsca. Dane te wzbogacają informacje typowo generowane przez lokalizator GPS takie jak przebieg tras pojazdów, adresy miejsc postojów, prędkości oraz dane z czujników w pojeździe (o ile zostały zainstalowane) takie jak stan otwarcie/ zamknięcie drzwi i ładowni, temperatura w ładowni itp.